Biricik Forum Bilgi Paylaşım ve Eğlence

Biricik Forum Bilgi Paylaşım ve Eğlence (http://www.biricik.gen.tr/)
-   Web sitelerinden son haberler ve gelişmeler (http://www.biricik.gen.tr/web-sitelerinden-son-haberler-ve-gelismeler/)
-   -   Ejder Meyvesi (http://www.biricik.gen.tr/web-sitelerinden-son-haberler-ve-gelismeler/3553-ejder-meyvesi.html)

b.a.f. 09/11/2016 00:35

Ejder Meyvesi
 
Anavatanı Asya ve Güney Amerika olan ejder meyvesi pitaya, dragon frit, kaktüs meyvesi ve çiçek armudu olarak da anılmaktadır. Bu meyvenin içerisi kırmızı ve beyaz renklerde ve küçük susam taneleri kadar çekirdekleri olan bir meyvedir.

Ejder meyvesinin içi kivi kıvamında bir meyve olduğundan bu çekirdekler çıkartılmadan içerisindeki çekirdeklerle birlikte yenmektedir.

http://i.ru.tc/images/2016/11/08/ejder_meyvesi.jpg

Ejder Meyvesinin Özellikleri

Ejder meyvesi besin değeri ve minerallerle insan vücudu yapısı için oldukça faydalıdır. Göz sağlığını korur ve içeriğinde bulunan B1, B2 ve B3 vitaminleri ile vücut direncini korur. İçeriğinde bulunan demir, kalsiyum ve fosfor açısından da oldukça zengin vitaminli bir meyvedir.

Ejder meyvesi ağacı kaktüs tipi ağaçlar olarak bilinmektedir. Güneşi sever fakat suyu sevmez. Kenarlarından uzun sopalarla desteklenerek büyütüldüğünde eğri büyümesi önlenir. Büyük yaprakları ve büyük meyveleri bulunur.

Nerede Bulunur?

Yavaş yavaş Türkiye’de de yayılmaya başlayan ejder meyvesi bir çok kişi tarafından kullanılmak isteniyor. Türkiye’de Akdeniz bölgesinde yetiştirilebilen bu meyve taze, kurutulmuş ve pişmiş olarak da kullanılıyor.

www.astropik.com websitesi üzerinden ürün hakkında geniş bilgi yer almaktadır, meyveyi inceleyebilir ve nasıl yetiştirildiğini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz meyve veya fide satın alabilirsiniz.


Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.