Biricik Forum Sitesi Biricik Paylaşım ve Eğlence Forum

Biricik Forum Sitesi Biricik Paylaşım ve Eğlence Forum (https://www.biricik.gen.tr/)
-   Kariyer ve Gelişim (https://www.biricik.gen.tr/kariyer-ve-gelisim/)
-   -   Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalısınız? (https://www.biricik.gen.tr/kariyer-ve-gelisim/3993-guzel-sanatlar-fakultesi-yetenek-sinavlarina-nasil-hazirlanmalisiniz.html)

Doruk Kaya 01/03/2017 11:19

Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalısınız?
 
Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalısınız?
Güzel Sanatlar Fakülteleri yetenek sınavları yeteneklerinizi değerlendirerek üniversiteye kabul edilip edilmeyeceğinizi belirler. Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanacak olanların da en çok merak ettikleri konular; sınavda neler sorulacağı ve sınava nasıl hazırlanmaları gerektiğidir. Bu nedenle profesyonel bir desteğe ihtiyaç
duyacaklardır. Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu da bu noktada devreye girerek öğrenciye yol gösterir.

http://i.hizliresim.com/8PGrb7.jpg

Hedefinizi Belirleyin!
Güzel sanatlara hazırlık kursları eğitmenleri ve danışmanları bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır. Ancak sizler de yeteneklerinizin farkına vararak hedeflerinizi önceden belirlemelisiniz. Hangi üniversitede ve hangi bölümde okumak istediğinize karar vermelisiniz.

Disiplinli Bir Şekilde Çalışın!
Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanırken disiplinli çalışmayı ilk planda tutmalısınız. Sınava ne kadar zamanınız kaldığını hesaplayın ve haftalık program yapmaya özen gösterin. Derslerde İç Mimarlık Kursu gibi öğrendiğiniz konular hakkında çizim yapın. Ödevlerinizi ve sorumluluklarınızı aksatmayın. Sınava gireceğiniz üniversitenin daha önceki yetenek sınavlarında sorduğu soruları inceleyin, bu soruları çözmeye çalışın ve eğitmenlerinizden yorumlarını isteyin.

Kendinize İnanın!
Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler jüri karşısına çıkacakları için oldukça heyecanlı olurlar. Güzel sanatlara hazırlık kursu eğitmenleri ve danışmanları öğrencilerine ilk olarak kendilerine güvenmelerini öğretirler. Öğrencinin kendine inanması ve güvenmesi sınavdaki stresini azaltır ve başarısını yükseltir. Güzel sanatlara hazırlık kursu sırasında gelişiminizi takip ederek, ilk ve son çalışmalarınız arasındaki farka bakarak kendinize olan inancınızı yükseltebilirsiniz. Örneğin Moda Tasarım Kursu için ilk çizilen modeller ile kurs sonrası çizilen modeller arasında fark nasıl? Kıyaslayabilirsiniz. Üniversiteyi kazandığınızı hayal etmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır.

Stresinizi Yenin!
Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanırken stres en büyük düşmanınız olacak. Bu nedenle stresinizi yenmenin yollarını bulmalısınız. Kendinize güvenmek, kurs dışı aktiviteler yapmak, kurs çalışmalarını sınav olarak düşünmek, stres altında çizim yapmaya alışmak bu durumdan kurtulmanızı sağlayabilir.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kurslarına Kaydolun!
Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanmanın en iyi yolu Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu’na kayıt yaptırmaktır. Kendinizi geliştireceğiniz, kariyer hedefinizi oluşturacağınız kursları seçerek bilinçli bir hazırlanma süreci geçirirsiniz.

http://i.hizliresim.com/OVPX8P.jpg

Kaynak: www.guzelsanatlarahazirlikkursu.com.tr/


Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.